woensdag 23 juli 2025

Zeeuwsche Zoute als chocoladetegel

Chocolade, (bijna) iedereen is er gek op! We hebben iets nieuws: ons zout wordt gebruikt in de chocolade van ZoeteZee. Een klein maar bijzonder chocoladeatelier in Westende-Bad, aan de Belgische kust.  Zeeuwsche Zoute is als ingrediënt verwerkt in deze karamel-zeezoutpraline, die de vorm heeft van een oude zeedijktegel van de Belgische kust. En wat is zo’n zeedijktegel dan precies? Dat zijn van die herkenbare, geelbruine tegels waar je vroeger overheen liep op de dijk. Bij ZoeteZee hebben ze er één gebruikt om een chocolademal van te maken.

De lekkerste chocolade aan zee

ZoeteZee is geen normale chocoladewinkel waar je zomaar even je favoriete smaak haalt. Het is een creatief chocoladeatelier, gerund door Leen en Dirk. Zij maken chocolade met een verhaal, geïnspireerd door de kust en de natuur. In de winkel vind je leuke namen en bijzondere vormen, van hun beroemde ‘Doosjes Zee’ tot creaties in de vorm van oesters, krabben en scheermesjes. Chocolade moet je volgens hen niet alleen proeven, maar ook beleven en begrijpen. Met hun Smaakimprezzies, Beleefimprezzies en Leerimprezzies krijgt men een mix van verrassende smaken, toffe proeverijen en interactieve workshops.

ZoeteZee staat niet voor niets in de Gault&Millau-gids en sleepte al meerdere prijzen in de wacht. Hun winkel is echt een smakelijke beleving. Ben je in de buurt van Westende-Bad? Stap dan binnen, scoor een zeedijktegel met karamel-zeezout en neem meteen een extra doosje van jouw favoriete chocolade mee.

ZoeteZee
Distellaan 48
8434 Middelkerke, Belgie

Openingstijden
Zaterdag 10:00 – 17:00

Ben jij nu ook enthousiast geworden over en heb jij een idee of initiatief (een complimentje mag natuurlijk ook altijd). Je weet ons te vinden via info@zeeuwschezoute.nl. Uiteraard mag je ons ook op Instagram taggen of een privébericht sturen.

Header: © ZoeteZee