woensdag 16 juli 2025
Gnocchi met gerookte paprika en Zeeuwsche Zoute Chili
Gnocchi is zo’n ingrediënt dat bij veel mensen in de smaak valt: snel klaar, lekker zacht van binnen en knapperig van buiten als je het bakt. In dit gerecht combineren we die luchtige aardappelballetjes met de diepe smaak van geroosterde paprika, gerookt paprikapoeder en Zeeuwsche Zoute Chili. Aangezien Zeeuwsche Zoute Chili deels met gerookt zout wordt gemaakt, komt deze variant extra goed tot zijn recht. Dit gerecht is ideaal voor een doordeweekse avond waarop je iets bijzonders wilt maken zonder lang in de keuken te staan.
Bereidingswijze
- Paprika roosteren
Verwarm de oven voor op 200 °C. Snijd de paprika’s in reepjes, leg ze op een bakplaat met wat olijfolie en een snuf chilizout. Rooster 20–25 minuten, tot ze zacht zijn en beginnen te kleuren.
- Gnocchi bakken
Verhit een eetlepel olijfolie in een grote koekenpan op middelhoog vuur. Voeg de gnocchi toe en bak in 8–10 minuten goudbruin en licht krokant. Roer af en toe voorzichtig.
- Ui, knoflook en kruiden
Voeg de rode ui toe aan de pan met gnocchi en bak 2 minuten mee. Doe vervolgens de knoflook en het gerookte paprikapoeder erbij en bak nog 1 minuut, tot het begint te geuren.
- Alles samenvoegen
Voeg de geroosterde paprika toe aan de pan en schep alles goed om. Roer daarna de mascarpone (of ricotta) erdoor en laat even smelten tot het een romig geheel wordt. Voeg dan de Parmezaanse kaas toe en laat deze al roerend smelten door de warme gnocchi.
- Op smaak brengen
Breng het geheel op smaak met chilizout (begin met een klein beetje en proef tussendoor).
- Serveren
Serveer direct, eventueel met extra Parmezaanse kaas en wat verse peterselie eroverheen.
Sta jij graag in de keuken en heb jij ook een favoriet recept waar Zeeuwsche Zoute goed bij past? Deel het met ons en wie weet wordt het binnenkort in onze blog geplaatst! Neem contact op met de redactie via info@zeeuwschezoute.nl.
Credit header: © iStock – Mariha-kitchen